همانطور که در سایت ویترینو با عنوان چه نوع کف کاذب را باید انتخاب کنم؟ مطالعه کردید ادامه همین محتوا را در این سایت به شما ارئه دادیم لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید

اگر نیازهای شما برای توجیه این نوع سیستم است، احتمالاً پیمانکاران خارجی یا پرسنل بسیار آموزش دیده در خانه دارید که می توانند سیستم های سنگین را که در طبقه قرار دارند، سرویس کنند.

شاید بزرگترین محدودیت طبقات سنتی این باشد که دسترسی آسان به سیم ها، لوله ها و کابل های زیر کف را فراهم نمی کنند. اگر می‌خواهید سیم‌ها و کابل‌های خود را مدیریت کنید، باید چندین کف کاذب  (معمولاً هر کدام بیش وزن دارند) بکشید. اما تعداد زیادی از پانل های کف را به یکباره نکشید، زیرا کل طبقه برآمده می تواند ثبات خود را از دست بدهد . یک مشکل بزرگ زمانی که کف شما چند سانتی از زمین فاصله دارد!

طبقه کم مشخصات

در حالی که برخی از کفپوش‌های کم‌دسترس وزن سبک‌تری نسبت به مشابه شان دارند، اما همچنان دارای رتبه‌بندی قدرت بالایی هستند (همانطور که در زیر خواهید دید). برخی از مزایای اصلی آنها این است که ارتفاع سقف کمتری را اشغال می کنند و استفاده از آنها برای پرسنل در محل بسیار آسان تر است.

هیچ پانل کف کاذب سنگینی برای بلند کردن وجود ندارد. هیچ نگرانی در مورد افتادن از دهانه ای به اندازه سه، چهار یا چند سانتیمتر به پایین وجود ندارد

البته بدیهی است که ارتفاع کمتری از کف وجود دارد. اگر یک خط بزرگ آب سرد 8 اینچی را در زیر زمین اجرا می کنید، بهتر است از یک کف کاذب سنتی با پانل ها، پایه ها و رشته ها استفاده کنید.

اما اگر برای مثال برای یک فضای اداری، کتابخانه یا یک فروشگاه خرده‌فروشی از لوله‌های برق و کابل‌های داده استفاده می‌کنید، ممکن است یک طبقه کم مشخصات دقیقاً همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

ارتفاع طبقه

ارتفاع طبقه مرتفع شما تا حدی با نیاز شما به فضای زیر کف، همراه با ارتفاع سقف موجود و بودجه تعیین می شود. در حالی که طبقه های بلندتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، هزینه اضافی ممکن است به طرز شگفت انگیزی کمتر از آنچه فکر می کردید باشد.

کف کاذب با توزیع هوای زیر کف

در طول مراحل مفهومی و طراحی ، ارتفاع کف کاذب شما بر اساس میزان کابل کشی، سیم کشی و لوله کشی که قرار است در زیر کف شما نصب شود و همچنین هرگونه توزیع هوای زیر کف که ممکن است نیاز داشته باشید تعیین می شود.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید در یک محیط مرکز داده توزیع هوای زیر کف را داشته باشید، مهندس شما باید بتواند به شما بگوید که برای جریان هوای موثر به چه مقدار ارتفاع کف نیاز دارید.

ارتفاع‌های معمولی 24-48″ است، اما این بر عوامل متعددی استوار است، از جمله نوع هواگیر، فن (گریز از مرکز در مقابل منحنی عقب) و هر نوع سیستم مهار هوای اجرا شده. ارتفاع کف دسترسی شما باید به اندازه ای باشد که پس از کم کردن فضای مورد استفاده توسط سیم ها، کابل ها و لوله کشی، همچنان ارتفاع کف کافی برای توزیع هوا باقی بماند.

این یکی از بزرگترین نکاتی است که باید به آن اشاره کرد، بنابراین در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. ارتفاع کف اغلب توسط تیم طراحی در اوایل فرآیند تعیین می شود و سایر مشاغل برای فضا رقابت می کنند.

یک تیم طراحی پروژه معمولاً زمانی نتایج بهتری را می بیند که حداکثر ارتفاع مطلق از جلو مشخص باشد و ارتفاع واقعی کف می تواند یک مقدار دینامیکی باشد که ممکن است با ورود تیم های الکتریکی، مکانیکی و فناوری اطلاعات تغییر کند.

یک “کف کاذب مدیریت کابل” که مسیرهای کابل را نشان می دهد (ترانشه های کابل)

(بیشتر) طبقات دسترسی باید کوتاه باشند – به خصوص اگر هوای زیر کف ندارید

من نمی توانم به شما بگویم که در چند مرکز داده بوده ام که دارای طبقه 12-24 اینچی هستند، زیرا این حداقل استاندارد برای توزیع هوا است، با این حال طبقه کاملاً پر از سیم، کابل و لوله است!

بدیهی است که این مراکز داده دارای مشکلات خنک کننده جدی هستند که معمولاً با افزودن واحدهای خنک کننده بیشتر تشدید می شود.

مشکل اساسی ارتفاع ناکافی کف و نبود جریان هوای مناسب است.

بنابراین، ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت طراحی مناسب تاکید کنیم! با این حال، اگر فضای موجود دارید و برخی از این مشکلات را تجربه می کنید، هنوز کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود عملکرد مرکز داده (یا فضای دیگر) خود انجام دهید.

ممکن است بخواهید کارهای نوسازی را بررسی کنید، که شامل افزایش ارتفاع یک طبقه در حین استفاده مجدد از پانل های کف موجود است. همچنین ممکن است شامل نوسازی پانل های کف دسترسی موجود باشد.

برای دنبال کردن این مقاله به سایت بلو پارس با عنوان سطح پایین، طبقه مدیریت کابل با کف کاذب آکاژ مراجعه نمایید

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر