آنچه در مورد کاشت ابرو باید بدانید
کاشت ابرو چیست؟
چه کسانی ممکن است از کاشت ابرو سود ببرند
هزینه کاشت ابرو
خطرات و عوارض جانبی
ابروها نقش مهمی در کادر بندی صورت شما دارند. ژنتیک می تواند در ظاهر و پر شدن ابروهای شما نقش داشته باشد – برخی از افراد با موهای ضخیم و فراوان به دنیا می آیند، در حالی که برخی دیگر دارای موهای نازک و کم پشت در بالای چشمان خود هستند. افرادی که موهای زیادی ندارند، اغلب با پر کردن ابروهای خود با محصولات آرایشی، ابروهای خود را پرتر یا پرپشت تر نشان می دهند.
با این حال، ابروها فقط یک هدف زیبایی ندارند – آنها رطوبت را مانند قطرات و عرق از چشمان شما دور می کنند. ‌

ریزش موی ابرو به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. برخی داروها، جراحات، شرایط پزشکی یا حتی مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند. ‌
افرادی که موهای ابروهای کمی دارند یا اصلاً موهایشان کم است ممکن است بخواهند ظاهر خود را تغییر دهند. در این موارد، کاشت ابرو می تواند گزینه ای برای کمک به تغییر ظاهر ابروهای شما و پرتر نشان دادن آنها باشد.

کاشت ابرو چیست؟

بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو (پلاگ) می گیرد. جراح پیوند را با مو و ریشه آن (فولیکول) می گیرد و به ناحیه ابرو منتقل می کند. پیوند مو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می شود.
هنگامی که گرافت های مو برداشته می شوند، قبل از اینکه توسط جراح در ابروهای شما کاشته شوند، آنها را تا یک ساعت در یک ظرف نگهداری با محلول نمک سرد قرار می دهند.
کاشت ابرو معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نمی‌کنید

پس از انجام عمل، ناحیه باز می ماند و پوسته ای در اطراف فولیکول های تازه پیوند شده شروع به تشکیل می شود. این پوسته ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و باید پس از چند روز از بین بروند.

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در این ناحیه وجود داشته باشد. اسپری سالین باید هر 2 تا 3 ساعت استفاده شود. معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک‌ها و استروئیدها را برای مصرف خوراکی تا پنج روز پس از جراحی تجویز می‌کند.
پس از کاشت اولیه، موهای تازه قرار داده شده می ریزند. این طبیعی است. رشد مجدد مو در ناحیه باید حدود 3 ماه پس از جراحی شما شروع شود. اگر برخی از گرافت‌ها «برداشته نمی‌شوند» یا موها آنطور که باید متراکم نیستند، ممکن است بتوانید 9 ماه پس از عمل جراحی را لمس کنید. این بستگی به مورد به مورد دارد و باید با پزشک خود صحبت کنید.
چه کسانی ممکن است از کاشت ابرو سود ببرند
دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است فردی به کاشت ابرو نیاز داشته باشد.
برخی از آن دلایل عبارتند از: ‌
در ناحیه ابرو می سوزد
جای زخم
تومورها
تریکوتیلومانیا، زمانی که افراد از میل غیرقابل کنترل برای کندن موهای خود رنج می برند
آلوپسی آره آتا (تثبیت شده)، یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موهای شما می شود
ریزش ابرو یا مژه به دلیل کم کاری غده تیروئید (کم کاری تیروئید)
گروه دیگری از افرادی که ممکن است پیوند ابرو دریافت کنند، کسانی هستند که از هیپرویتامینوز A رنج می برند. هیپرویتامینوز A وضعیتی است که در آن سطوح سمی ویتامین A در بدن شما وجود دارد.
مقدار توصیه شده روزانه (RDA) ویتامین A برای بزرگسالان 19 سال و بالاتر 4300 واحد بین المللی (IU) در روز است. حداکثر مجاز روزانه 10000 واحد بین المللی است. اگر ویتامین A بیش از حد مصرف کنید، می تواند برای بدن شما بسیار سمی باشد. می تواند باعث ریزش موهای شما شود.
ریزش مو به دلیل هایپرویتامینوز A همیشه دائمی نیست. در برخی موارد که افراد به دلیل هایپرویتامینوز A دچار ریزش مو شده بودند، پس از کاهش مصرف ویتامین A توسط بیماران، ریزش مو اصلاح شد.

هزینه کاشت ابرو

هزینه دقیق کاشت ابرو در الو پزشک بر اساس چند عامل متفاوت است:
جایی که شما زندگی می کنید
چه تعداد پیوند مورد نیاز است
مشخصات جراحی، مانند زمان صرف شده در یک مرکز مراقبتی و بیهوشی مورد نیاز
اگر بیمه درمانی دارید
اگر بیمه شما تمام یا بخشی از جراحی را پوشش می دهد
خطرات و عوارض جانبی
برخی از عوارض احتمالی کاشت ابرو عبارتند از: ‌
برخی از پیوندها به پوست “نبرده” می شوند که منجر به رشد موهای تکه تکه می شود
ناهماهنگی ابروها به دلیل بیهوشی که ابروهای شما را به طور غیر طبیعی در حین جراحی قرار می دهد
رشد مو در جهات مختلف و یا داشتن بافت های متفاوت
عوارض نادرتر می تواند شامل موارد زیر باشد:
عفونت
فولیکول های مو ملتهب و عفونی (فولیکولیت)
جای زخم
کبودی و تورم
اکثر کاندیداهایی که کاشت ابرو انجام می دهند اغلب در دو سال اول نتایج خوبی را مشاهده می کنند. پس از آن، نتایج ممکن است محو شوند و موها اغلب می ریزند.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر