آیا بوتاکس معده در لاغری تاثیر دارد؟

بوتاکس معده یکی از روش های جدید لاغری است که با روش آندوسکوپی انجام می شود. در این روش سمی به نام بوتولنیوم به عضلات معده تزریق می شود. در اثر تزریق این ماده بیمار سریع احساس سیری پیدا می کند و به مرور زمان لاغری اتفاق می افتد. شایان ذکر است که بوتاکس معده، عمل لاغری نیست و تنها یک روش لاغری است.

آیا بوتاکس معده در لاغری تاثیر دارد؟
چه کسانی کاندیدای مناسبی برای بوتاکس معده هستند؟

هر کسی که دچار اضافه وزن باشد می تواند با کمک تزریق بوتاکس معده وزن کم کند. در صورتی که شرایط زیر را دارید شما بهترین کاندیدای این روش لاغری هستید:

در صورتی که با ورزش و رژیم لاغری موفق به کاهش وزن نشده اید.
در صورتی که مبتلا به بیماری های مرتبط با معده مانند ورم معده، زخم معده و … نیستید.
در صورتی که شاخص توده بدنی (BMI) شما 25 تا 30 است.

 

چرا شاخص توده بدنی مناسب بوتاکس معده زیر 40 است؟

میزان کاهش وزن در روش بوتاکس معده کم است به همین دلیل افرادی که BMI بالای 40 دارند مبتلا به چاقی مفرط هستند و بهترین روش لاغری برای این افراد انجام عمل لاغری مانند اسلیو معده است.
عوارض بوتاکس معده چیست؟

از بوتاکس در موارد مختلفی اعم از حوزه پزشکی و زیبایی استفاده می شود. در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و متبحر انجام شود و شما کاندیدای مناسب این روش باشید هیچ گونه عارضه ای را تجربه نخواهید کرد.

همچنین افرادی که به بوتاکس حساسیت و آلرژی دارند ممکن است عوارض جدی تری را تجربه کنند.

آیا بوتاکس معده یک روش تضمینی برای لاغری است؟

به جز جراحی های لاغری مانند عمل لاغری اسلیو که به طور قطع باعث لاغری می شود و نتایج آن خیلی سریع نمایان می شود هیچ روش دیگری نمی تواند ادعا کند که به طور قطع و تضمینی باعث لاغری و کاهش وزن می شود؛ تزریق بوتاکس معده هم از این قاعده مستثنی نیست.

در واقع بوتاکس تاثیر بسیار زیادی در کاهش اشتها دارد اما با این حال اگر در رژیم غذایی خود از کربوهیدرات زیادی مصرف کنید، احتمال شکست درمان و بازگشت وزن وجود دارد.
تزریق بوتاکس برای معده چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفتیم این روش یک عمل لاغری نیست و با حداقل تهاجم و بدون هیچ برشی از طریق دستگاه آندوسکوپی قابل انجام است. برای تزریق بوتاکس به معده مراحل زیر طی می شود:

در مرحله اول بیمار بیهوش می شود.
دستگاه آندوسکوپ از طریق دهان وارد مری و معده می شود.
در بخش های مشخص شده معده، بوتاکس تزریق می شود.
این عمل به طور میانگین 20 دقیقه طول می کشد.
نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست و بیمار تنها به مدت 1 الی 2 ساعت باید زیر نظر پزشک باشد و سپس به خانه برمی گردد.

منبع:مشرق نیوز

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر